4 kwietnia 2019

Zwycięstwo Poziomek
w X Leszczyńskiej Olimpiady Sześciolatków

W hali Trapez, za sprawą leszczyńskich przedszkolaków uczestniczących w X Leszczyńskiej Olimpiadzie Przedszkolaków, było gwarno i tłoczno. Wzięli w niej udział także nasi wychowankowie. Reprezentacja z grupy Poziomek: Sonia Czapla, Antosia Majewska, Wojtek Jędrzejczak, Wojtek Majchrzak i Jacek Rolla przygotowana przez p. Anetę Zdęga, wspierana przez cheerleaderki oraz kibiców z Poziomek i Motylków wywalczyła I miejsce.
Olimpiadę zorganizowało Przedszkole Miejskie nr 8 im. Czerwonego Kapturka przy współpracy z Instytutem Zdrowia i Kultury Fizycznej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Lesznie. Głównym celem imprezy było propagowanie kultury fizycznej wśród dzieci, integracja przedszkolaków oraz kształtowanie postawy fair play. W tym duchu dzieci konkurowały w pięciu kategoriach: bieg na 20 metrów, skok w dal, rzut woreczkiem do celu, wyścig kelnerów i tor przeszkód. Nad tym, aby wszystko przebiegało zgodnie z zasadami, czuwali studenci 3-go roku kierunku Wychowanie Fizyczne z PWSZ w Lesznie.
Cóż, trzeba przyznać, że nasze dzieci nie miały sobie równych, walczyły dzielnie dając z siebie wszystko, a pozostali wspaniale kibicując. Wysiłek się opłacił – I MIEJSCE W X LESZCZYŃSKIEJ OLIMPIADZIE SZEŚCIOLATKÓW I PUCHAR TRAFIŁY W NASZE RĘCE. BRAWO, MŁODZI SPORTOWCY! GRATULUJEMY!!!