26 września 2018

Pierwsza pomoc przedmedyczna

O bezpieczeństwie nigdy dosyć! W przedszkolu gościliśmy instruktorów ratownictwa przedmedycznego: p. Piotra Mocnego i p. Kajetana Mikułę. Dzieci 4- i 5-letnie uczestniczyły w spotkaniu nt. bezpieczeństwa, natomiast 6-latki w warsztatach dotyczących zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Zajęcia rozpoczęło przypomnienia podstawowych informacji - numerów alarmowych, zasad zachowania się podczas wypadku, sposobów na sprawdzanie stanu poszkodowanego. Przedszkolaki pokazały, że dobrze pamiętają teorię, zatem instruktorzy zaprosili do działań praktycznych. Każdy miał możliwość wykonać pośredni masaż serca na fantomie, ćwiczyć wiązanie chusty trójkątnej i zakładanie kołnierza stabilizującego kręgi szyjne. To spotkanie było bardzo ważne, gdyż zdobyta wiedza i posiadane umiejętności mogą uratować życie!