29 listopada 2018

Dla zdrowia

W ramach realizowanego „ Tygodnia zdrowia” zaprosiliśmy do przedszkola panią mgr Alicję Franek - dyrektora Instytutu Zdrowia i Kultury Fizycznej oraz studentów kierunku pielęgniarstwa: p. Magdalenę Karolak, p. Judytę Kobylańską, p. Klaudię Konieczkę, p. Natalię Skorupkę i p. Bartosza Garbalińskiego. Studenci przygotowali dla rodziców stanowiska, przy których była możliwość zmierzenia ciśnienia tętniczego krwi, nauka samobadania piersi w ramach profilaktyki chorób nowotworowych. Studenci zadbali też o to, żeby przedstawić rodzicom najważniejsze informacje dotyczące profilaktyki w zakresie chorób nowotworowych u dzieci. Do dyspozycji były materiały przekazane przez Wielkopolską Onkologię Dziecięcą w ramach Wielkopolskiego Programu Profilaktycznego w zakresie onkologii dziecięcej. Konsultacji udzielała pani mgr Alicja Fanek, która czuwała nad merytoryczną poprawnością spotkania. Pani Dyrektor i studentom pielęgniarstwa serdecznie dziękujemy!