21 grudnia 2018

„Spotkanie świąteczne”

Nasze przedszkole ponownie odwiedził Święty Mikołaj. Ten wspaniały gość wraz z przedszkolakami obejrzał spektakl w wykonaniu nauczycieli. Przedstawienie opowiadało o tym, że dawno temu, w okolicach Betlejem trzej aniołowie zastanawiali się nad tym, jakie zwierzątka można zaprosić do stajenki, aby umiliły Dzieciątku pierwsze dni na świecie. Na swojej drodze spotkali groźnego lwa, sprytnego lisa, dumnego pawia, zapracowane mrówki, zbyt głośne papugi, łakomego misia i leniwe kociaki. Żadne z tych zwierząt nie nadawało się, aby towarzyszyć małemu Jezuskowi. Ostatnimi zwierzątkami jakie spotkali był skromny, cichy osiołek i prosty, ale odważny wołek. I właśnie one zostały zaproszone do stajenki betlejemskiej. Ludzie powinni brać z nich przykład i tak jak one przebywać w cichości i prostocie blisko betlejemskiego żłóbka, blisko Pana Jezusa. Po wspólnym kolędowaniu przyszedł czas na uroczyste wniesienie do stajenki figur Maryi, Józefa i Dzieciątka. To był dzień pełen radości i tylko trochę szkoda, że Święty Mikołaj odwiedzi nas dopiero za rok.