21 grudnia 2018

#Razem na Święta

Nasze przedszkole włączyło się do akcji „Razem na Święta” zainicjowanej przez MEN. Akcja ma na celu zachęcenie placówek oświatowych do podjęcia działań związanych z około świątecznym wolontariatem.

Społeczność naszego przedszkola przygotowała paczki na święta z żywnością, środkami czystości, ciepłymi kocami, itp., które zostały przekazane do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie do rozdysponowania przez pracowników socjalnych wśród najbardziej potrzebujących mieszkańców miasta.

W ramach tej akcji będziemy gościć w naszym przedszkolu seniorów miasta Leszna, podopiecznych leszczyńskiego Domu Seniora, którzy wezmą udział w jasełkach przygotowanych przez dzieci z grupy Poziomek, zostaną obdarowani upominkami własnoręcznie przygotowanymi przez przedszkolaków oraz wezmą udział we wspólnym kolędowaniu.

Ponad to, przedszkole organizuje również zbiórkę darów potrzebnych w schronisku dla zwierząt w Henrykowie.