14 listopada 2018

Spotkanie z leśnikiem

Motylki, Poziomki i Słoneczka wzięły udział w zajęciach pt. „Obieg wody w przyrodzie i jego znaczenie dla życia roślin i zwierząt w lesie" prowadzonych przez p. Marka Wąsowicza, starszego specjalistę służby leśnej z Nadleśnictwa Włoszakowice. Pan leśnik opowiedział dzieciom o tym, jak ważna jest woda dla wszystkich organizmów żywych. Sześciolatki miały też okazję zapoznać się z budową drzewa. Ważnym punktem spotkania była analiza kalendarzy pogody prowadzonych przez dzieci w październiku. Na zakończenie przedszkolaki pochwaliły się albumem liści i owoców drzew, który wykonały i opowiedziały o doświadczeniach przyrodniczych jakie przeprowadziły. Pan Marek pochwalił dzieci za zaangażowanie w aktywne poznawanie pięknego, ale skomplikowanego świata przyrody.