3 kwietnia 2019

Warsztaty pt. „Żywioły”

Pani Justyna i pani Józefina z Areny Kreatywnej Edukacji spotkały się kolejny raz z dziećmi z grup 5-6-latków. Tym razem warsztaty nosiły tytuł „Żywioły”. Przedszkolaki miały okazję wziąć udział w doświadczeniach związanych z żywiołami: ziemią (rozpuszczanie ziemi w wodzie), wodą (barwienie wody atramentem), powietrzem (puszczanie balona) i ogniem (podpalanie rąk posmarowanych żelem antybakteryjnym). Największe zainteresowanie wzbudził pokaz z ogniem. Dzieci dowiedziały się, że to dzięki zawartości alkoholu w żelu mogą zobaczyć jak się spala błękitnym płomieniem. Usłyszały także różne ciekawostki dotyczące właściwości wody oraz siły wiatru. Zajęcia były interesujące, a widowiskowe eksperymenty dostarczyły wielu emocji.