8-10 kwietnia 2019

Rekolekcje przedszkolne

W czasie Wielkiego Postu przeżywaliśmy rekolekcje, które poprowadził ksiądz Robert Klemens – filipin ze Świętej Góry. Tegoroczny temat to: „Droga do Nieba”. Pierwszego dnia ks. Robert przybył z wielką i ciężką walizką, gdyż wybierał się w bardzo ważną podróż. Okazało się, że znalazło się w niej wiele niepotrzebnych rzeczy – były to brudne kostki brukowe. Dzięki tej historii zrozumieliśmy, że pycha, chciwość, lenistwo, złość są ciężarem w życiu każdego człowieka. Następnie dzieci pomogły wymyślić, jakie dobre i przydatne rzeczy należy zapakować do walizki. Nauczyły się też piosenki o tym, że Niebo to najwspanialsze z miejsc. Potem zobaczyły bajkę pt: „Trzy drzewa”, która opowiadała o tym, że Pan Bóg spełnia nasze marzenia, chociaż czasami zupełnie inaczej niż my tego chcemy. Drugiego dnia przedszkolaki pomagały księdzu rekolekcjoniście zbudować „niebolot” – pojazd, który zawiezie nas do Nieba. Jego silnikiem jest wiara, którą symbolizuje krzyż, kierownicą - kochające serce. Napędzają go ręce pełne dobrych uczynków, które po „zamontowaniu” wyglądają jak skrzydła. Ten niezwykły pojazd wszystkich zachwycił! Tego dnia obejrzeliśmy film pt: „ Dobry samarytanin” z serii „Domek na skale”, który pokazywał, co to znaczy mieć dobre serce. Ostatniego dnia uczestniczyliśmy w najważniejszym wydarzeniu - we Mszy św. To tutaj można w szczególny sposób spotkać Tego, który otworzył nam Niebo. Starszaki poznały także postać małej, niespełna siedmioletniej włoskiej mistyczki Antonietty Meo. Zobaczyły prezentację o tej niezwykłej dziewczynce, która jest już w Niebie. Przedszkolaki podziękowały ks. Robertowi za wspaniałe spotkania, a on wyraził im wdzięczność za aktywne uczestnictwo. Czas rekolekcji to niezwykły prezent od Pana Boga!