Tydzień z bł. Janem Pawłem II – październik 2012

„Bł. Jan Paweł II – Papież Rodziny”- pod takim hasłem był obchodzony w naszej Ojczyźnie XII Dzień Papieski. W przedszkolu w dniach od 15 do 22 października przeżywaliśmy „Tydzień z bł. Janem Pawłem II”.

W poniedziałek 15 października ks. proboszcz Wojciech Prostak sprawił nam ogromną radość przywożąc do przedszkola relikwie bł. Jana Pawła II. W czasie kazania ks. Wojciech wytłumaczył co to jest relikwiarz i w jaki sposób znalazła się w nim kropla krwi bł. Jana Pawła II.

Później dzieci z grup starszych spotkały się jeszcze raz z naszym gościem. Wysłuchały ciekawych opowieści ks. Wojciecha o jego osobistych spotkaniach z bł. Janem Pawłem II.  Tego dnia dzieci przekazały swoim rodzicom książeczkę z serii „Perełki papieskie” pt. „Rodzina – wspólnotą miłości i życia”.

We wtorek 16 października przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną pt. „Błogosławiony Jan Paweł II w sercach dzieci”.

Natomiast dnia 17 października wszystkie dzieci w akcji „Przedszkolaki swojemu Patronowi” umieściły serduszka dobroci we wspólnym „słoneczniku dobroci”, który znajdował się w holu głównym pośród wielu plansz przedstawiających życie bł. Jana Pawła II.

W czwartek 18 października przedszkolaki obejrzały film animowany o naszym Patronie pt. „Felicjanek 10”.

W czasie tego Tygodnia dzieci każdego dnia poznawały coraz bliżej postać bł. Jana Pawła II, słuchały ciekawych opowiadań, oglądały zdjęcia i zdobywały wiele  wiadomości na temat Jego życia. Jednym z istotnych tematów, który został poruszony w tych dniach, była wielka miłość Lolka do Mamy i Taty oraz Jego posłuszeństwo Rodzicom. Aby pamiętać o tych ważnych cnotach, posłużyliśmy się znowu symbolem słonecznika. W piątek każde dziecko otrzymało  słonecznik z wizerunkiem bł. Papieża. Nie był to jednak taki zwyczajny kwiat. Można było go otworzyć i wtedy w środku znajdował się krótki tekst, mówiący o miłości i posłuszeństwie. Każdy przedszkolak na swoim słoneczniku nakleił trzy serduszka: MAMA – TATA – JA. Kwiatek ma przypominać o tym, że tak jak bł. Jan Paweł II, każde dziecko ma kochać swoich Rodziców i być im posłuszne.

Pięknym i uroczystym zakończeniem i uwieńczeniem „Tygodnia z bł. Janem Pawłem II” było wspólne spotkanie w sali gimnastycznej w poniedziałek 22 października, w dniu liturgicznego wspomnienia bł. Papieża. Każda grupa zaprezentowała wierszyk lub piosenkę o naszym Patronie. W czasie tego spotkania nie tylko miło spędziliśmy czas i dobrze bawiliśmy się, ale przede wszystkim dzieci utrwaliły informacje o bł. Papieżu Polaku.

Tak zakończyliśmy, jakże ważny dla naszego przedszkola Tydzień. A co po nim pozostało? Chyba niejeden dorosły zdziwiłby się, gdyby mógł zobaczyć, jak wiele piękna rozkwita w dziecięcych sercach za sprawą bł. Jana Pawła II, naszego Patrona, który patrzy z nieba i nam błogosławi.