Uroczystość Dziękczynna za Dar Kanonizacji Jana Pawła II

W niedzielę 27 kwietnia w Rzymie odbyła się wspaniała uroczystość, na którą czekali ludzie na całym świecie. Papież Franciszek wyniósł do chwały ołtarza dwóch Papieży: Jana Pawła II i Jana XXIII. Podczas radosnego przygotowania do dziękczynienia za dar kanonizacji przedszkolaki poznawały życie Patrona przedszkola i drogowskazy prowadzące do nieba, które pozostawił. 28 kwietnia przeżywaliśmy uroczystość dziękczynną. Rozpoczęła się ona Mszą św. w kościele p.w. św. Jana Chrzciciela, której przewodniczył ks. Biskup Grzegorz Balcerek, a asystowali:  ks. Jan Majchrzak – proboszcz Bazyliki Mniejszej w Lesznie, ks. Władysław Marzęcki – proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Lesznie i ks. Wojciech Prostak – proboszcz parafii św. Marcina w Kaczkowie. W czasie Mszy św. obecne były relikwie krwi świętego Jana Pawła II wniesione przez harcerzy. Po Mszy św. procesyjnie ulicami miasta przeszliśmy pod przedszkole, gdzie ksiądz Biskup poświęcił nową tablicę. Dzieci wypuściły do nieba balony w trzech kolorach: niebieskim, żółtym i białym z smsami do nieba. Dalsza część uroczystości dziękczynnej odbyła się w auli PWSZ w Lesznie. Zaproszeni goście obejrzeli przygotowaną przez dzieci, pracowników, absolwentów i przyjaciół przedszkola część artystyczną. Na tle muzyki goście podziwiali prezentację multimedialną przywołującą wzruszające zdjęcia, fragmenty słów Ojca Świętego, obrazy pokazujące Jego postać. Całość występów opierała się na drogowskazach na jakie wskazywał święty Jan Paweł II. Nasze małe przedszkolaki swoimi występami sprawiły, że gościom trudno było wstrzymać łzy wzruszenia. Podczas uroczystości po raz pierwszy oficjalnie zostało przedstawione nowe logo przedszkola i zaśpiewany Hymn autorstwa państwa Magdaleny i Joachima Nowackich, rodziców Józia z Motylków. Wszystko to jednak nie wydarzyłoby się, gdyby nie święte życie, które Pan Bóg powołał 18 maja 1920r. w Wadowicach. Wtedy to zaczęła się wędrówka Karola, której celem był Dom Ojca w niebie.